Laboratorium na kołach dla warszawskich strażaków za 12 mln złotych

Pierwszy w Polsce samochód do działań związanych z zagrożeniem chemicznym, biologicznym czy radiologicznym trafił do JRG 6 w Warszawie gdzie stacjonuje Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno Ekologicznego.

Najnowsze i najbardziej zaawansowane technologicznie w całej Europie, samochody – laboratoria do działań związanych z zagrożeniem CBRNE, zostały zakupione dla specjalistycznych grup ratownictwa chemiczno – ekologicznego w Komendzie Miejskiej PSP m.st. Warszawy oraz Komendzie Miejskiej w Poznaniu. Są to wiodące w Państwowej Straży Pożarnej grupy ratownicze w zakresie radiacja – biologia. Wyposażenie ich w te profesjonalne pojazdy, zapewni realizację działań na obszarze naszego kraju, zgodnie z nowym Krajowym planem rozwoju sieci jednostek ratownictwa specjalistycznego na lata 2022-2024.

Powyższy zakup został zrealizowany w ramach projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV”, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 oraz Budżetu Państwa. Wartość zakupionych samochodów to prawie 24 mln zł.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.