Libacja alkoholowa zakończona aresztem

Policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa 36-latka. Zatrzymany w prokuraturze usłyszał zarzut za to przestępstwo, a sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego trzymiesięcznego aresztu. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czwartek (20.07) w godzinach wieczornych na terenie powiatu zwoleńskiego. Na numer alarmowy zadzwoniła kobieta podając, że jej brat został uderzony w głowę siekierą. Policjanci natychmiast zostali skierowani pod wskazany adres, gdzie dowiedzieli się, że podczas libacji alkoholowej doszło do awantury pomiędzy rodzeństwem, gdzie 32-latek uderzył siekierą w głowę swojego 36-letniego brata. Obydwaj mężczyźni byli pijani. Funkcjonariusze zatrzymali do wyjaśnienia sprawy mężczyznę wskazanego przez świadka jako sprawcę, a pokrzywdzony trafił do szpitala. Po opatrzeniu ran został zwolniony do domu.

W piątek (21.07) na podstawie zgromadzonego materiału 32-letni podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratury i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawiania wolności.

mł.asp. Katarzyna Słyk

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.