Nietrzeźwa wjechała autem do rowu

2 promile alkoholu w organizmie miała 40-latka, która w jednej z miejscowości gminy Rusinów wjechała autem do rowu. Kobieta wiozła w samochodzie również nietrzeźwego pasażera. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

W piątek (28.07) dyżurny przysuskiej komendy otrzymał informację, że w jednej z miejscowości w gminie Rusinów kobieta kierująca peugeotem wjechała do przydrożnego rowu.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 40-letnia mieszkanka gminy Rusinów siedząca za kierownicą pojazdu marki peugeot straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Na szczęście zarówno kierująca, jak również pasażer pojazdu nie odnieśli poważnych obrażeń. Po zbadaniu alkomatem wyszedł na jaw prawdopodobny powód utraty panowania nad kierownicą, w organizmie 40-latka miała 2 promile alkoholu, natomiast pasażer 2,5 promila.

Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy. Kobieta, za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

asp. szt. Aneta Wilk

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.