Lipscy policjanci zatrzymali pasera samochodu

Lipscy kryminalni w jednej z miejscowości powiatu lipskiego zatrzymali podejrzanego o przestępstwo paserstwa. W warsztacie samochodowym, którego właścicielem jest 46-latek funkcjonariusze zabezpieczyli skradziony samochód marki BMW oraz części samochodowe innych pojazdów pochodzące z kradzieży na terenie Wielkiej Brytanii oraz Czech. Teraz mężczyźnie za przestępstwo paserstwa grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci z Wydziału Kryminalnego z Lipska w wyniku pracy operacyjnej ustalili warsztat samochodowy, na którego terenie miało się znajdować skradzione BMW. Podczas przeszukań posesji mundurowi ujawnili i zabezpieczyli pojazd BMW X6 oraz części i karoserię od pojazdu bmw model 320I M Sport z 2019 roku, które zostały skradzione na terenie Wielkiej Brytanii. Ponadto w wyniku sprawdzeń i oględzin przeprowadzonych przez funkcjonariuszy z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu w warsztacie ujawniono inne części samochodowe oraz elementy wyposażenia od kilkunastu innych pojazdów marki BMW. Części te pochodziły z rozbiórek aut, które również zostały skradzione na terenie Wielkiej Brytanii oraz Czech.

46-letniemu właścicielowi warsztatu przedstawiono zarzut paserstwa. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Monika Karasińska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.