Listopadowe zmiany rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich

Od 6 listopada nastąpi kolejna korekta rozkładu jazdy, która potrwa do 10 grudnia br. Najważniejsze zmiany zostaną wprowadzone od 7 do 10 grudnia. Związane one będą z  ograniczeniem ruchu pociągów na linii średnicowej.

W tych dniach przejadą przez nią 3 pociągi w ciągu godziny (obecnie jest ich 16). W związku z tym część połączeń kursować będzie w relacji skróconej do i z Warszawy Wschodniej lub Warszawy Zachodniej, niektóre zostaną odwołane lub pojadą w innej relacji.

Ponadto, od 2 grudnia w godzinach 22:15 – 4:15 na stacji Warszawa Zachodnia obowiązywać będzie nocna przerwa technologiczna. Z tego względu część połączeń KM pojedzie trasami okrężnymi, a część zostanie zastąpiona przez Zastępczą Komunikację Autobusową.

Szczegółowe zmiany na poszczególnych liniach:

R1 Warszawa – Skierniewice

Od 28 listopada, ze względu na kolejne prace związane z przebudową systemu sterowania ruchem kolejowym na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków, ruch pociągów będzie znacznie ograniczony. Część pociągów kursowała będzie do i ze stacji Warszawa Gdańska/Główna, a wybrane połączenia zostaną odwołane. Uruchomiona zostanie uzupełniająca ZKA.

R2 Warszawa – Łuków

Z powodu niezbędnych napraw przejazdów kolejowo – drogowych, w dniach 19-20 oraz 26-27 listopada, ruch pociągów na odcinku Sulejówek Miłosna – Mińsk Mazowiecki, odbywał się będzie po jednym czynnym torze. Część pociągów pojedzie według zmienionego rozkładu jazdy, a wybrane połączenia zostaną odwołane. Dodatkowo, w okresie od 7 listopada do 6 grudnia, w poniedziałki i wtorki, dwa ostatnie pociągi ze stacji Warszawa Rembertów do Sulejówka Miłosny, zostaną zastąpione przez ZKA.

R3 Warszawa – Łowicz Główny

Na linii kontynuowane będą prace związane z przebudową stacji Ożarów Mazowiecki oraz wymianą systemu sterowania ruchem kolejowym, zarówno na linii nr 3, jak i na stacji Warszawa Zachodnia (od 28 listopada). Ponadto, w dniu 6 listopada nastąpi przerwa w ruchu do godziny 6.00, spowodowana przełączaniem urządzeń. Wszystkie te prace spowodują ogromne utrudnienia w prowadzeniu ruchu pociągów na tej linii. Część połączeń zostanie odwołana, natomiast wybrane pociągi na różnych odcinkach zostaną zastąpione przez ZKA.

R6/R60 Warszawa – Szulborze Wielkie

W dalszym ciągu będą kontynuowane prace związane z budową tunelu w Kobyłce. Z czterech

dostępnych torów funkcjonować będą tylko dwa. Część pociągów pojedzie w skróconej relacji z i do Zielonki, niektóre będą odwołane. Wybrane natomiast nie będą zatrzymywać się w Kobyłce i Kobyłce Ossów. Dodatkowo, z uwagi na nocną przerwę technologiczną, za ostatnie dwa połączenia do Tłuszcza będzie kursowała ZKA w relacji Zielonka – Tłuszcz.

R8 Warszawa – Radom/Skarżysko Kamienna

W związku z pracami w stacji Radom Wschodni, w dniach 11-14 oraz 18-21 listopada, ruch pociągów na odcinku Lesiów – Radom Główny odbywał się będzie po jednym czynnym torze. Część pociągów będzie kursowała według zmienionego rozkładu jazdy. Ponadto, w dniach 12-25 listopada, z uwagi na zaplanowane prace wykończeniowo – gwarancyjne, pierwsze i ostatnie dwa połączenia do i z Radomia w kierunku Warszawy zostaną zastąpione ZKA na odcinku Radom – Dobieszyn.

R9 Warszawa – Działdowo

W związku z dalszą budową tunelu w Legionowie, nadal będą trwały utrudnienia w ruchu pociągów.

R81 Radom – Dęblin

Z uwagi na prace związane z naprawą infrastruktury kolejowej na odcinku Radom Główny – Jedlnia Letnisko oraz Bąkowiec – Zajezierze k/Dęblina ruch pociągów będzie odbywał  się po jednym czynnym torze, co spowoduje zmiany w rozkładzie jazdy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.