Lotnisko Warszawa-Radom: nowe udogodnienia dla pasażerów

Lotnisko Warszawa-Radom od początku roku odprawiło już ponad 44 tys. pasażerów. Obecnie z radomskiego portu polecieć można w sześciu kierunkach. Pod koniec czerwca w Radomiu pojawił się nowy przewoźnik Air Montenegro. Dla wygody podróżnych lotnisko wprowadziło kilka udogodnień, m.in. źródełka z wodą pitną, drukarkę oraz urządzenie Paczkomat® firmy InPost.

W czerwcu Lotnisko Warszawa-Radom obsłużyło 15.790 podróżnych. Łącznie od początku roku z radomskiego portu skorzystało 44.611 osób. 23 czerwca czarnogórska linia lotnicza Air Montenegro uruchomiła czarterowe połączenie z Radomia do stolicy kraju – Podgoricy. Loty odbywają się raz w tygodniu, w niedzielę, a wycieczki oferuje biuro podróży Rego-Bis.

W okresie wakacji z Radomia polecieć można w sześciu kierunkach. Loty realizowane są codziennie. W siatce połączeń z Lotniska Warszawa-Radom znajdują się zarówno rejsy regularne, jak i czarterowe. W ofercie lotów wakacyjnych dostępne są połączenia do: Antalyi, Tirany oraz wspomnianej już Podgoricy. Wśród połączeń regularnych znajdują się rejsy do Larnaki na Cyprze realizowane przez Wizz Air. PLL LOT obsługuje loty do: Rzymu, Tirany i Prewezy.

Udogodnienia dla podróżujących z Lotniska Warszawa-Radom

Lotnisko wraz z początkiem sezonu wakacyjnego wprowadziło kilka udogodnień dla podróżnych. W strefie Schengen uruchomiono źródełko z darmową wodą pitną. Każdy pasażer może skorzystać z filtrowanej wody przed podróżą, wystarczy mieć przy sobie swój bidon lub pustą butelkę. Niebawem kolejne poidełko pojawi się również w strefie non-Schengen.

Do użytku pasażerów udostępniono również drukarkę. Urządzenie zlokalizowane jest w terminalu lotniska, w strefie ogólnodostępnej, naprzeciw stanowisk check-in. Drukarka umożliwia wydruk czarno-biały w formacje A4. To doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy podróżni zapomną wydrukować przed przybyciem na lotnisko dokumentów niezbędnych przed wylotem.

Na Lotnisku Warszawa-Radom pojawił się także Paczkomat® firmy InPost. Urządzenie znajduje się w strefie kontroli bezpieczeństwa. W przypadku, gdy pasażer podejdzie do kontroli z przedmiotem niedozwolonym tzw. „przedmiotem nielotem”, będzie mógł zdecydować się na skorzystanie z usługi firmy InPost. To idealne rozwiązanie dla podróżnych, którzy w bagażu podręcznym posiadają przedmioty zakwestionowane przez operatora kontroli bezpieczeństwa. W sytuacji, gdy w bagażu znajdzie się przedmiot, który powinien znaleźć się w tym rejestrowanym (np. perfumy czy pamiątkowy scyzoryk) pasażer może wysłać go za pomocą urządzenia Paczkomat®. Dotychczas taki przedmiot musiał zostać wyrzucony lub, jeśli podróżny miał jeszcze na to czas, mógł zostać nadany w bagażu rejestrowanym. Przesyłkę nadaje się poprzez aplikację InPost Mobile. Paczkomat® na lotnisku umożliwia jedynie wysyłkę krajową, do drugiego paczkomatu lub pod wskazany adres, a cała procedura odbywa się w asyście pracownika kontroli bezpieczeństwa. Takie rozwiązanie funkcjonuje już od roku na Lotnisku Chopina w Warszawie i cieszy się zainteresowaniem pasażerów.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.