Policjanci zabezpieczyli 2 kg narkotyków

Do tej akcji policjanci Wydziału Operacyjno – Rozpoznawczego z komendy na Pradze Północ dokładnie się przygotowali. Wspierani przez stołecznych wywiadowców zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 41 do 47 lat i 29-letnią kobietę. Zabezpieczyli ponad 2 kg środków odurzających i substancji psychotropowych, materiały służące do ich porcjowania i przygotowania do sprzedaży oraz kilka tysięcy złotych. W piątek sąd tymczasowo aresztował wszystkich podejrzanych na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego z komendy na Pradze Północ zaplanowali akcję zatrzymania osób zamieszanych w przestępczość narkotykową na terenie dzielnicy. Informacje, które wcześniej operacyjnie zgromadzili, naprowadziły ich na trop kilku osób przebywających w rejonie jednej z kamienic przy ulicy Tarchomińskiej. Z policyjnych ustaleń wynikało również, że pod tym adresem są przechowywane nielegalne środki przeznaczone do sprzedaży.

Działania, które kryminalni tam przeprowadzili, pozwoliły im określić role osób zamieszanych w handel nielegalnymi środkami. Policjanci wiedzieli, że osoby te maskują swoje działania, by nie wzbudzać niczyich podejrzeń. We współpracy ze stołecznymi wywiadowcami operacyjni dokładnie zaplanowali akcję zatrzymania dilerów i przejęcia narkotyków.

W wyniku środowej akcji policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 41 do 47 lat i 29-letnią kobietę. W wytypowanych mieszkaniach podczas przeszukania znaleźli kilka tysięcy złotych, woreczki i pojemniki z różnymi substancjami oraz przedmioty służące do ich porcjowania, m.in. wagi elektroniczne, zgrzewarkę i folię do pakowania hermetycznego. W tych czynnościach brał udział policyjny przewodnik psa wyspecjalizowanego w poszukiwaniu narkotyków.

Policjanci przewieźli wszystkich zatrzymanych do komendy przy ulicy Jagiellońskiej. Tam też technik wstępnie określił skład zabezpieczonych substancji, których łączna waga wyniosła ponad 2 kilogramy. Wśród nich była marihuana, mefedron, amfetamina i heroina.

W czwartek zatrzymani zostali przesłuchani w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ, gdzie prokurator prowadzący śledztwo przedstawił im zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych, ich udzielania i pomocnictwa w ich udzielaniu. W piątek sąd, popierając wniosek prokuratora, tymczasowo aresztował wszystkich zatrzymanych na 3 miesiące.

Przestępstwa, o popełnienie których są podejrzani zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Paulina Onyszko/ea

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.