niedziela, 24 października 2021

Mali bohaterzy uratowali dom od pożaru

W czwartek (25.02) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Legionowie Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski wraz z Komendantem Powiatowym PSP w Legionowie st. bryg. Radosławem Parapurą oraz Dyrektor ZSP2 Dorotą Kuchtą wręczyli pamiątkowe dyplomy trzem uczniom, którzy zachowali się jak bohaterzy i uratowali dom od spłonięcia.

O zachowaniu godnym uwagi powiadomiła szkołę właścicielka domu. Okazało się, że w drodze do szkoły (17.02) chłopcy zauważyli wydobywający się z budynku przy ul. Jagiellońskiej dym.

Rodzicom oraz nauczycielom chłopców gratuluję takich wychowanków, a wyróżnionym życzę samych sukcesów! Taka postawa jest godna naśladowania. – podczas uroczystości gratulował prezydent Smogorzewski i wręczył nagrody przekazane przez Straż Miejską.

Bartłomiej, Stanisław oraz Jerzy bez wahania wybrali numer alarmowy i poinformowali służby o swoich obserwacjach. Dyspozytor przyjął zgłoszenie: opis sytuacji, dane zgłaszających, rodzaj budynku oraz adres zdarzenia i wysłał na miejsce zdarzenia jednostki.

Strażacy, którzy dojechali na miejsce potwierdzili, że w budynku palą się sadze w kominie. Taki pożar nieugaszony w porę może doprowadzić do pożaru całego budynku, a co za tym idzie do bezpośredniego zagrożenia nie tylko mienia, ale i ludzkiego życia. Postawa wyróżnionych uczniów ZSP 2 zasługuje na uznanie i pochwałę. Cieszymy się, że w swojej pracy spotykamy tak wspaniałych młodych, odważnych ludzi którzy bez wahania podejmują działania na rzecz bezpieczeństwa innych – komentowali to wydarzenie legionowscy strażacy.

Za swoją dorosłą i godną zauważenia postawę chłopcy otrzymali dyplomy oraz upominki.


Nasi partnerzy