piątek, 30 września 2022

Pożar w bloku na ul. Sosnowej w Przasnyszu

W niedzielę do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu na 4 piętrze przy ul. Sosnowej 4. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej w tym specjalistyczny podnośnik.

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia pożar wydobywał się już na zewnątrz mieszkania poprzez otwory okienne, a strażacy uzyskali informację od świadków zdarzenia, że w mieszkaniu znajduję się starsza kobieta samotnie zamieszkująca mieszkanie. Córka właścicielki, próbowała się dostać do lokalu lecz ze względu na rozwinięty pożar nie mogła udzielić jej pomocy. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochronny weszli do mieszkania i podali jeden prąd gaśniczy z szybkiego natarcia na panujący pożar. Następnie odnaleźli starszą kobietę, która znajdowała się w salonie niedaleko okna balkonowego i ewakuowali ją z budynku. Natychmiast dwóm kobietom strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, były przytomne z poparzeniami rąk i twarzy.

Po przybyciu karetki kobiety przekazano służbom medycznym, które po przebadaniu na miejscu zostały przewiezione do szpitala. Ze względu na duże zadymienie zaistniała konieczność ewakuacji pozostałych mieszkańców klatki na zewnętrz budynku. Następnie dogaszono zarzewia ognia i przewietrzono całą klatkę schodową. Po upewnieniu się, że stężenie gazów pożarowych znikło pozostali lokatorzy mogli bezpiecznie wrócić do mieszkań.


Zobacz również