Małżeństwo z 9 zarzutami i aresztem

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Rejonowej Policji Warszawa III zatrzymali dwie osoby. Kobieta i mężczyzna włamywali się do samochodów na terenie Ochoty i warszawskich Włoch. Ich łupem padły przedmioty o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec małżeństwa tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z ochockiej komendy w toku działań operacyjnych wpadli na trop osób, które dokonały serii kradzieży oraz włamań na terenie Ochoty i warszawskich Włoch. Funkcjonariusze zatrzymali 33-letnią obywatelkę Mołdawii oraz 45-letniego obywatela Gruzji przy skrzyżowaniu ulic Muszkieterów i Rękodzielniczej. Okazało się, że we wrześniu bieżącego roku małżeństwo dokonało co najmniej pięciu kradzieży z niezamkniętych osobówek. Zatrzymana para włamywała się również do samochodów, wybijając w nich szyby. Ich łupem padły nie tylko pieniądze, ale również telefony komórkowe, laptopy, karty bankomatowe, dokumenty tożsamości. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowana została na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Para usłyszała już zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota stosując wobec zatrzymanych tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Za popełnione czyny może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje Sąd. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

sierż. szt. Jakub Pacyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.