Marszałek Adam Struzik najlepszy wśród marszałków województw

W organizowanym przez Portal Samorządowy plebiscycie marszałek Adam Struzik po raz kolejny stanął na najwyższym podium, wyraźnie wyprzedając włodarzy polskich województw. Powtórzył swój sukces z 2016 i 2018 r.

– Po raz trzeci zdobyłem zaszczytny tytuł Samorządowca Roku. To dla mnie ogromne wyróżnienie i wielki zaszczyt, szczególnie, że ostatni rok ze względu na pandemię był dla nas wszystkich, także dla samorządu wielkim wyzwaniem. Tym bardziej dziękuję Państwu za głosy i zaufanie, którym mnie obdarzyliście – podkreśla marszałek Adam Struzik.

O zaszczytny tytuł Samorządowca Roku rywalizowali włodarze i radni z całego kraju, reprezentujący gminy, powiaty oraz województwa. W pierwszej trójce najlepiej ocenianych marszałków w 2020 r znaleźli się także: Olgierd Geblewicz – marszałek województwa zachodniopomorskiego, Jarosław Stawiarski – marszałek województwa lubelskiego i Cezary Przybylski – marszałek województwa dolnośląskiego. Wyróżnieni samorządowcy otrzymają okolicznościowe pamiątki w postaci dyplomów.

Od blisko 6 lat na Portalu Samorządowym w dedykowanym serwisie czytelnicy mogą na bieżąco oceniać i komentować pracę radnych, prezydentów, burmistrzów i marszałków. Jak podkreśla Rafał Kerger, redaktor naczelny serwisu PortalSamorzadowy.pl plebiscyt cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem od momentu jego powstania. W tej edycji czytelnicy, wybierając swoich liderów samorządowych, oddali 133 tys. głosów (od 1 stycznia 2020 r. do 21 stycznia 2021 r.)

Bogate doświadczenie

Adam Struzik pełni funkcję marszałka województwa mazowieckiego od 2001 r. To aktywny samorządowiec, czynnie zaangażowany w życie społeczno-polityczne Mazowsza i Polski. Działa dla ludzi, dla Mazowszan. Angażuje się w sprawy regionu, jego zrównoważony oraz dynamiczny, wieloaspektowy rozwój, dba o efektywną strategię prorozwojową oraz budowanie społeczeństwa informacyjnego, obywatelskiego. Jego pracę dostrzegły liczne organizacjeinstytucje branżowesamorządy czy przedsiębiorcy – zarówno w Polsce, jak i za granicą. Posiada ponad 150 medali i nagród, każdy rok przynosi kolejne wyróżnienia. Warto wymienić chociaż kilka z nich:

  • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego przyznana przez ministra administracji i cyfryzacji za dotychczasowe zasługi i pracę na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego,
  • Złota Odznaka im. Króla Kazimierza Wielkiego przydzielona przez warszawską Konfederację Budownictwa i Nieruchomości,
  • Statuetka „Lider działalności samorządowej 2014” wręczona przez Wołomiński Klub Biznesu,
  • Odznaka Honorowa im. Pamięci Prezydenta Stefana Starzyńskiego nadana przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy za wieloletnią działalność na rzecz stolicy,
  • Nagroda ,,Aleksandrii” od prezydenta Siedlec, przyznawana dla wybitnych osobowości, które przyczyniły się do rozwoju miasta. Jest wyrazem podziękowania za całokształt działalności na rzecz regionu i jego mieszkańców.
  • Medal im. Ludwika Mieczkowskiego – za szczególne zasługi na rzecz rozwoju społecznego, gospodarczego i kulturalnego Ostrowi Mazowieckiej.
  • Medal – nagroda im. Grzegorza Palki za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego – przyznawana przez Ligę Krajową.
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.