Matka i syn tymczasowo aresztowani za oszustwa seniorów

Policjanci ze Śródmieścia rozpracowali oszustów zajmujących się nielegalnym procederem. 45-latka oraz jej 26-letni syn podając się za policjantów kradli pieniądze oraz kosztowności osób starszych. Swoją „rodzinną działalność” prowadzili w kilku miastach. Oboje usłyszeli zarzuty za oszustwa i kradzieże. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Szeroko zakrojone działania operacyjne policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu śródmiejskiej komendy zakończyły się ustaleniem tożsamości dwójki podejrzanych o kradzieże i oszustwa w Warszawie. Ci sami policjanci ustalili, że te same osoby „rodzinną działalność” prowadziły również w innych miastach. Zostali zatrzymani w Częstochowie przez policjantów Komendy Miejskiej Policji.

W marcu kobieta i mężczyzna podając się za policjantów przy ulicy Senatorskiej w Warszawie ukradli starszej kobiecie kilka tysięcy złotych. Do działań przystąpili prawdziwi policjanci, którzy szybko rozpracowali oszustów. Okazało się, że podejrzanymi jest 45-latka oraz jej 26-letni syn.

Dzięki współpracy policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Rejonowej Policji Warszawa I z Komendą Miejską Policji w Częstochowie podejrzani zostali zatrzymani na jednej z ulic Częstochowy. Finalnie podejrzani zostali przetransportowani do komendy na warszawskim Śródmieściu, gdzie usłyszeli zarzuty za kradzieże i oszustwa.

Straty spowodowane „rodzinnym interesem” mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Z ustaleń śródmiejskich policjantów wynika, że oszuści działali głównie w Warszawie i Toruniu. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście-Północ stosując wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ.

sierż. szt. Jakub Pacyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.