Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP odwołany przez MSWiA

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odwołał nadbryg. Jarosława Nowosielskiego z funkcji Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. 

nadbryg. Jarosław Nowosielski służbę w jednostkach ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1988 roku. Pełnił służbę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Ciechanowie oraz Komendzie Powiatowej PSP w Ciechanowie pełniąc funkcje m.in. dowódcy sekcji oraz dowódcy zmiany.

W 1995 roku nadbryg. Jarosław Nowosielski ukończył Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Tytuł magistra uzyskał w 2003 roku w Wyższej Szkole Humanistycznej w Pułtusku na Wydziale Nauk Politycznych. W 2009 roku ukończy studia podyplomowe w zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy na Politechnice Warszawskiej. W 2012 roku ukończył studia podyplomowe dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

W 2016 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Ciechanowie. W listopadzie 2018 roku został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie.

Z dniem 27 marca 2020 roku nadbryg. Jarosław Nowosielski został powołany na stanowisko Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Nadbryg. Jarosław Nowosielski odznaczony jest m.in. srebrną odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” oraz złotym medalem „Za zasługi dla Pożarnictwa”.

W dniu 7 maja 2021 roku nadbrygadier Jaroslaw Nowosielski odebrał nominację na stopień nadbrygadiera PSP z rąk Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.