Mazowsze wspiera strażaków i koła gospodyń w subregionie ciechanowskim

Dzięki dofinansowaniu z sejmiku Mazowsza 68 jednostek OSP oraz 131 KGW i organizacji pozarządowych z subregionu ciechanowskiego otrzyma ponad 1,5 mln zł. Umożliwi to zakup specjalistycznego sprzętu i środków ochrony indywidualnej dla strażaków, organizację imprez integracyjnych dla mieszkańców czy też zakup niezbędnego sprzętu dla kół gospodyń wiejskich. Dziś beneficjenci podpisali umowy. W spotkaniu wziął udział radny Konrad Wojnarowski.

W tym roku samorząd województwa realizuje aż 20 autorskich programów wsparcia, w ramach których gminy, miasta i powiaty z Mazowsza mogą otrzymać dofinansowanie na ważne dla lokalnych społeczności inwestycje.

W tym roku jednostki ochotniczej straży pożarnej z naszego województwa mogą liczyć na wsparcie w ramach programu „Mazowsze dla straży pożarnych”, na realizację którego sejmik przeznaczył prawie 28 mln zł. Z pomocy samorządu województwa mazowieckiego skorzystają m.in. strażacy z subregionu ciechanowskiego. Dzięki 1,5 mln zł wsparcia jednostki OSP kupią 12 nowych pojazdów oraz wyremontują lub zmodernizują 31 strażnic, na co otrzymały ponad 1 mln zł.

Na tym nie kończy się nasze wsparcie. Decyzją radnych województwa do 68 jednostek OSP z subregionu ciechanowskiego trafi dodatkowo ponad 623 tys. zł. Strażacy otrzymają pieniądze na zakup środków ochrony indywidualnej, specjalistycznego sprzętu i niezbędnego wyposażenia – dodaje radny województwa Konrad Wojnarowski.

W sumie w latach 2006-2022 radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego na dofinansowanie zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych, odzieży ochronnej, sprzętu specjalistycznego, a także robót budowlanych w strażnicach przeznaczyły ponad 144 mln zł.

Samorząd Mazowsza wspiera KGW i organizacje pozarządowe
Wsparcie w wysokości ponad 877 tys. zł trafiło również do 131 kół gospodyń wiejskich oraz organizacji pozarządowych z subregionu ciechanowskiego. Środki z budżetu Mazowsza umożliwią m.in. zakup sprzętu gastronomicznego, klimatyzacji czy organizację pikników rodzinnych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.