Metodą „na kolec” ukradli z samochodu pieniądze wypłacone z kantoru

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali już dwie z czterech osób podejrzanych o kradzież z włamaniem do audi. Obywatele Gruzji obserwowali swoją ofiarę w centrum handlowym. Kiedy pokrzywdzony wypłacił gotówkę, ruszyli za nim. Podłożony wcześniej przez mężczyzn kolec zmusił kierowcę do zatrzymania samochodu. Wtedy sprawcy wybili szybę i skradli ponad 100 000 złotych w polskiej i obcej walucie. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do Walki z przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali już dwie z czterech osób podejrzanych o kradzież z włamaniem do audi a8. Policjanci ustalili także tożsamość pozostałych mężczyzn biorących udział w tym przestępstwie. Jeden odbywa karę pozbawienia wolności za inne przestępstwo, a zatrzymanie ostatniego to już tylko kwestia czasu.

Do zdarzenia doszło w jednym z centrów handlowych. Obywatele Gruzji obserwowali każdy krok swojej ofiary. Kiedy sprawcy zauważyli, że pokrzywdzony wypłacił gotówkę w kantorze, dali znać swoim kompanom, aby ci podłożyli mu kolec pod koło.

Kiedy kierowca ruszył, także był śledzony, sprawcy jechali z nim i czkali aż z koła zejdzie powietrze. W dogodnym momencie, kiedy pokrzywdzony został zmuszony do zatrzymania pojazdu, sprawcy podbiegli do samochodu, wybili przednią szybę od strony pasażera, zabrali plecak z gotówką leżący na fotelu i uciekli.

Łupem złodziei padła gotówka w polskiej i obcej walucie w kwocie przekraczającej 100 000 złotych oraz inne przedmioty znajdujące się w plecaku. Za to przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Robert Szumiata

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.