Mężczyzna potrzebował pomocy – reakcja policjantów była szybka i skuteczna

W gminie Mordy kobieta zauważyła przez okno, że jej 63-letni sąsiad leży na podłodze i się nie rusza. Dom był zamknięty i nie mogła dostać się do środka. Kobieta powiadomiła służby. Jako pierwsi na miejsce dotarli policjanci z Komisariatu Policji w Mordach, którzy widząc zagrożenie życia mężczyzny, bez wahania wybili szybę w oknie i dostali się do wnętrza. Mundurowi udzieli mężczyźnie pomocy przedmedycznej.

Sąsiedzka pomoc jest nieoceniona. To dzięki niej 63-latek z gminy Mordy otrzymał pomoc na czas. Do dyżurnego KMP w Siedlcach zadzwoniła kobieta i powiedziała, że miała zabrać sąsiada na zakupy. Po przyjściu do niego zastała zamknięte drzwi. Zaczęła zaglądać przez okna do środka i zobaczyła, że mężczyzna leży na podłodze i się nie rusza. Od razu zaalarmowała służby.

Jako pierwsi na miejsce dotarli policjanci z Komisariatu Policji w Mordach, którzy widząc zagrożenie życia mężczyzny, bez wahania wybili szybę w oknie i dostali się do środka. Na podłodze leżał nieprzytomny mężczyzna. Nie reagował na bodźce zewnętrzne oraz wołanie. Sierż. Maciej Boruta wspólnie z st. sierż. Michałem Chacińskim udzielili mu natychmiast niezbędnej pierwszej pomocy przedmedycznej dzięki, której mężczyzna odzyskał prawidłowy oddech. Monitorowali jego funkcje życiowe do momentu przyjazdu karetki pogotowia, która przetransportował 63-latka do szpitala.

Policjanci codziennie ryzykują swoje życie, by zapewnić spokój i bezpieczeństwo społeczeństwu. Ich poświęcenie dla dobra innych sprawia, że zasługują na uznanie i szacunek, a taka postawa pokazuje, że to nie praca, to pasja, powołanie do tego, by służyć innym.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.