Miał 5 sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Mimo tego wsiadł nietrzeźwy za kółko

Sochaczewscy policjanci zatrzymali 32-letniego kierowcę citroena, który wsiadł za kierownicę, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało, miał 5 zakazów prowadzenia pojazdów, a dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

W czwartek (14.12) do dyżurnego sochaczewskiej komendy wpłynęła informacja, że w Kawęczynie porusza się citroenem nietrzeźwy kierowca. Na miejsce pojechał patrol ruchu drogowego. Policjanci zauważyli wskazany pojazd zaparkowany na poboczu, a za jego kierownicą 32-latka.

Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że mieszkańca pow. sochaczewskiego obowiązuje 5 sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Dodatkowo był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie miał odbyć karę roku pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo przeciwko mieniu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Mundurowi zatrzymali 32-latka i doprowadzili do policyjnego aresztu. Jak wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów. Przyznał się do popełnionego przestępstwa. Za ten czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z dyspozycją sądu, mężczyzna został doprowadzony do zakładu karnego.

asp. Agnieszka Dzik/KPP w Sochaczewie

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.