Miał być tort i urodziny, będą zarzuty karne

Kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów grożą 31-latkowi, który w Magdalence na ulicy Słonecznej najechał na tył innego pojazdu. Policjanci bardzo szybko wyjaśnili, co było przyczyną takiego zachowania. Mężczyzna dzisiaj obchodzi swoje 31 urodziny, świętować jednak zaczął nieco wcześniej, a mając blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu wsiadł do swojego auta i ruszył w drogę!

Oficer dyżurny piaseczyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło w Magdalence na ulicy Słonecznej. Na miejsce zadysponowani zostali funkcjonariusze piaseczyńskiej drogówki, którzy zajęli się ustaleniem przebiegu zdarzenia.

Okazało się, że 31-letni sprawca zdarzenia dzisiaj obchodzi urodziny. Świętować jednak zaczął nieco wcześniej i nie byłoby w tym nic nadzywczajnego, gdyby nie to, że mając blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu wybrał się w drogę i najechał na tył innego pojazdu. Prezentem urodzinowym nie był więc tort, a stracone prawo jazdy i zarzuty karne, które mężczyzna niedługo usłyszy! Na szczęście w zdarzeniu nikt nie poniósł żadnych obrażeń.

Jak widać, pomimo licznych apeli oraz prowadzonych działań, na drogach w dalszym ciągu nie brakuje kierowców w stanie nietrzeźwości. Pamiętajmy, że pijany kierujący to ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników ruchu drogowego, a nawet niewielka ilość alkoholu w ogranizmie wpływa na koncentrację i refleks, które mogą skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami.

Postępowanie objęte jest nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.

st. asp. Magdalena Gąsowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.