Pojazdy specjalne pod lupą policji

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą działania profilaktyczno-kontrolne skierowane do kierowców pojazdów specjalnych przeznaczonych do odbioru odpadów. Podczas działań mundurowi skrupulatnie sprawdzają stan techniczny pojazdów.

W minionym tygodniu policjanci otwockiej drogówki prowadzili działania kontrolne skierowane do pojazdów specjalnych zajmujących się wywozem śmieci. Kierowcy tych pojazdów często podczas wykonywania swojej pracy, muszą manewrować pomiędzy ciasnymi uliczkami. W takich sytuacjach niezwykle ważny jest stan techniczny pojazdu oraz świadomość, że na drodze mogą znajdować się niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Otwoccy policjanci podczas każdorazowego spotkania z kierowcami pojazdów zajmujących się odbiorem odpadów, podkreślają zasady bezpieczeństwa jakie powinny przyświecać kierowcom na drodze.

Podczas ostatnich działań funkcjonariusze ujawnili pojazd przeznaczony do odbioru odpadów, który nie spełniał wymagań technicznych do poruszania się po drodze publicznej. Policjanci ukarali kierowcę niesprawnego pojazdu mandatem i zatrzymali dowód rejestracyjny. Niech będzie to przestrogą dla innych kierowców, jak i właścicieli firm, by dbali o stan techniczny pojazdów.

sierż. szt. Patryk Domarecki

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.