Po służbie wypatrzył auto złodziei torebek

Dzięki swojej czujności, policjant grodziskiej komendy wracający ze służby, rozpoznał samochód osób podejrzanych o kradzieże torebek. Funkcjonariusz pojechał za pojazdem do Warszawy i doprowadził do zatrzymania tam dwóch mężczyzn. Obaj obywatele Gruzji usłyszeli po 4 zarzuty karne. Sąd na wniosek grodziskiej Prokuratury Rejonowej zastosował wobec nich tymczasowe aresztowania na 3 miesiące.

Policjant grodziskiej komendy, podczas podróży ze służby do domu, na trasie do Warszawy zauważył auto, które zapamiętał jako pojazd sprawców kradzieży torebek z samochodów na terenie powiatu grodziskiego. Gdy tylko potwierdził, że w pojeździe podróżują mężczyźni o znanych mu również z odpraw wizerunkach, natychmiast powiadomił o tym kolegów będących w służbie. Pojechał za audi, które dotarło na teren Warszawy Woli i tam wskazał przybyłym miejscowym policjantom podejrzany samochód. Na miejscu zatrzymani zostali dwaj mężczyźni, których przejęli funkcjonariusze z grodziskiej komendy.

Podczas wnikliwych czynności dochodzeniowo-śledczych grodziscy policjanci potwierdzili wspólny udział obywateli Gruzji w czterech przestępstwach w ciągu ostatniego miesiąca.Trzy z nich zostały dokonane na terenie miasta i gminy Grodzisk Maz. i jedno w Tarczynie. Z zebranych materiałów wynika, że 48-latek i 26-latek wykorzystywali okazje, kiedy właścicielki zostawiały torebki z portfelami, dokumentami, telefonami i innymi przedmiotami w otwartych autach na myjniach samochodowych lub na stacjach paliw. W jednym przypadku na sklepowym parkingu włamali się do pojazdu przez wybicie szyby i również zabrali pozostawione tam rzeczy.

Obaj zatrzymani usłyszeli dotychczas zarzuty dokonania trzech kradzieży i jednej kradzieży z włamaniem. Policjanci nadal sprawdzają ich udział w podobnych przestępstwach i nie wykluczają kolejnych zarzutów karnych. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz. wobec obu mężczyzn sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Grodziscy policjanci ostrzegają przed pozostawianiem w samochodach w miejscach widocznych wartościowych rzeczy oraz apelują o zamykanie pojazdów podczas nawet chwilowej nieobecności. Przestępcy wykorzystują każdą okazję.

asp.sztab. Katarzyna Zych

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.