Mianowanie uczniów Zespołu Szkół w Czerwińsku nad Wisłą na wyższe stopnie kadetów

W siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Płocku odbyła się uroczystość mianowania na wyższe stopnie kadetów uczniów klas I-IV z Zespołu Szkół w Czerwińsku nad Wisłą. W spotkaniu udział wziął Dowódca OPP w Płocku insp. Rafał Szarwiński i Komendant Powiatowy Policji w Płońsku insp. Jarosław Brzozowski.

W poniedziałek 20 listopada br. w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Płocku gościli uczniowie klas I-IV o profilu policyjnym z Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą wraz z wychowawcami i Dyrektor szkoły Renatą Kozakiewicz. Nie była to jednak zwykła wycieczka. W ramach współpracy pomiędzy szkołą a Komendą Powiatową Policji w Płońsku oraz OPP w Płocku, dla uczniów-kadetów zorganizowana została uroczystość wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie. Całe spotkanie przebiegało zgodnie z ceremoniałem policyjnym.

Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Płocku insp. Rafał Szarwiński i Komendant Powiatowy Policji w Płońsku insp. Jarosław Brzozowski gratulowali wszystkim uczniom, życzyli dalszych sukceswó w nauce i zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi Policji, a co za tym idzie, wspólnej pracy na rzecz bezpieczeństwa obywateli. Przekazali również informacje dotyczące wymagań stawianych przed przyszłymi funkcjonariuszami zaznaczając, że służba w Policji to wyzwanie, a jednocześnie ciekawa perspektywa i możliwość realizacji zadań, których myślą przewodnia jest pomoc drugiemu człowiekowi.

Uczniowie podkreślili, że przekazane informacje, na pewno pozwolą im w przyszłości na podejmowanie dalszych kroków związanych ze wstąpieniem do służby w Policji.

Dla uczestników wycieczki funkcjonariusze OPP przygotowali pokaz wyszkolenia – formowania „szyków policyjnych”. Uczniowie mogli również zobaczyć elementy wyposażenia przeciwuderzeniowego wykorzystywanego np. podczas zabezpieczenia imprez masowych oraz różne rodzaje broni i specjalistycznego sprzętu policyjnego.

W klasach mundurowych o profilu policyjnym ZS w Czerwińsku nad Wisłą realizowany jest program obowiązujący technikum, rozszerzony o zajęcia stricte policyjne. Młodzież szkoli się m.in. z zakresu musztry, ceremoniału policyjnego, prawa, taktyk i technik interwencji, a także uczy się strzelania. Poza tym uczniowie klas o profilu policyjnym noszą umundurowanie wzorujące się na mundurze ćwiczebnym policjantów. Nauka w klasach mundurowych ma na celu między innymi kształtowanie postaw prospołecznych oraz wyboru prawidłowego działania.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.