Miał zyskać na kryptowalutach. Stracił 70 tysięcy

Skuszony ofertą szybkiego zysku 46-latek, inwestując na rynku kryptowalut, stracił ponad 70 tys. złotych. Fałszywi konsultanci z firmy inwestycyjnej polecili mężczyźnie zainstalowanie na swoim komputerze aplikacji do zdalnej obsługi pulpitu, dzięki której przejęli kontrolę nad urządzeniem i uzyskali dostęp konta bankowego 46-latka. Następnie, na oczach mężczyzny wykonywali przelewy pieniędzy z jego konta na tzw. konto inwestycyjne. Apelujemy o ostrożność w kontaktach z osobami oferującymi świadczenie usług finansowych!

W minioną środę (22.11) do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosił się mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który zainwestował na rynku kryptowalut. Z 46-latkiem skontaktował się telefonicznie mężczyzna o charakterystycznym wschodnim akcencie, który przedstawił atrakcyjną ofertę inwestycji. Mężczyzna zaoferował pomoc w szybkim i prostym pomnożeniu środków finansowych. Skuszony atrakcyjną ofertą zysku 46-latek, za namową rozmówcy, zainstalował na swoim komputerze oprogramowanie do zdalnej obsługi pulpitu. Na oczach mężczyzny oszuści przelewali pieniądze z jego konta na tzw. konto inwestycyjne. Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego przekonany był, że pieniądze zainwestowane w kryptowaluty szybko powiększą swoją wartość i niebawem na jego konie pojawi się pokaźna suma. Niestety, zamiast zysku poniósł straty. Mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszustwa, gdy „doradca finansowy” zaproponował mu zaciągnięcie kredytu na kolejne inwestycje. 46-latek zablokował dostęp do swojego rachunku bankowego i zgłosił sprawę na policję. Z jego konta zniknęło ponad 70 tys. złotych.

Ciechanowscy policjanci przestrzegają, aby nie ulegać namowom i nie instalować na swoim telefonie, tablecie czy komputerze aplikacji do zdalnej obsługi urządzenia. Oszuści często informują, że poprzez zainstalowanie takiego programu pomogą w przejściu przez trudny proces pozyskania środków finansowych. W rzeczywistości uzyskują dostęp do naszego urządzenia. Instalując taki program na życzenie osób, których nie znamy, udostępniamy nasze dane, umożliwiamy dostęp do kont bankowych oraz możliwość wykonywania na nich operacji finansowych.

asp. Magda Zarembska/KPP Ciechanów

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.