Mieli pomysł na „zapachowy’ biznes. Plany pokrzyżowali im ciechanowscy policjanci

Intensywna i skuteczna praca ciechanowskich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania trzech mężczyzn, mających związek z procederem kradzieży markowych perfum w jednej z drogerii na terenie powiatu ciechanowskiego. Zarzuty usłyszeli zarówno mężczyźni trudniący się kradzieżą, jak i paser, który nakłaniał złodziei do popełnienia przestępstwa.

Na początku grudnia br. ciechanowscy policjanci zostali poinformowani przez pracownika ochrony jednej z drogerii o ujęciu dwóch mężczyzn, którzy usiłowali dokonać kradzieży. 26 i 27-latek wzięli z półki kilka sztuk perfum, schowali je pod kurtkę i próbowali wyjść ze sklepu ze skradzionym towarem. Gdy pracownik drogerii zauważyły całą sytuację, nie pozwolił mężczyznom opuścić drogerii i jednocześnie powiadomił Policję. Łączna wartość produktów, które próbowali wynieść złodzieje to ponad 1 200 zł. W trakcie interwencji okazało się, że usiłowanie kradzieży to nie jedyne przewinienie, jakiego dopuścił się jeden z mężczyzn 27-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Pracownik ochrony rozpoznał mężczyznę na nagraniu z monitoringu, gdy kilka dni wcześniej udało mu się ukraść perfumy. W tym przypadku straty zostały oszacowane na prawie 900 zł.

Ciechanowscy policjanci skrupulatnie wyjaśniając okoliczności kradzieży, wpadli na trop i zatrzymali pasera, który kupił od 27-latka skradzione perfumy. W toku prowadzonych czynności kryminalni ustalili, że 30-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego przywoził 26 i 27-latka w umówione miejsce, a następnie nakłaniał ich do kradzieży perfum.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili zarzuty całej trójce. 27-latek usłyszał zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 26-latek odpowie za usiłowanie kradzieży. Z kolei 30-latek usłyszał zarzuty paserstwa i podżegania do kradzieży. Okazało się, że mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy, ponieważ w przeszłości był karany za podobne przestępstwa. W związku z tym grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

asp. Magda Zarembska/KPP w Ciechanowie

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.