Mikołaj zawitał do DPS w Karolinowie. W akcję włączyli się płońscy policjanci

Policjanci z Płońska zawsze chętnie angażują się w działania pomocowe i charytatywne. Dlatego bez wahania włączyli się w akcję zorganizowaną przez Starostwo Powiatowe w Płońsku dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Karolinowie. Mundurowi wspólnie z przedstawicielami innych instytucji oraz służb wcielili się w rolę św. Mikołaja i przygotowali dla mieszkańców DPS prezenty.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku co roku w okresie przedświątecznym wspierają osoby potrzebujące. Bez wahania, na zaproszenie Starostwa Powiatowego w Płońsku, włączyli się w akcję dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Karolinowie gm. Nowe Miasto. Udział w tym przedsięwzięciu wzięły również inne służby, instytucje i osoby prywatne.

Każdy z 41 pensjonariuszy DPS napisał list do św. Mikołaja, wymieniając w nim rzeczy, które są mu najbardziej potrzebne i sprawiłyby radość. Na liście najczęściej znajdowały się m.in. kosmetyki, perfumy, skarpety, kapcie, słodycze i ubrania. Każdy z darczyńców otrzymał jeden list, by na jego podstawie przygotować paczkę dedykowaną konkretnej osobie.

Wczoraj, 19 grudnia wszystkie przygotowane prezenty trafiły do pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej. Organizatorzy akcji oraz przedstawiciele instytucji i służb w nią zaangażowanych w czasie spotkania z seniorami podzielili się z nimi opłatkiem, złożyli życzenia i wspólnie kolędowali. Obdarowani nie kryli swojej radości z prezentów oraz wzruszenia.

Okres przedświąteczny zawsze i dla wszystkich powinien być magiczny, pełen dobroci i życzliwości.

Mieszkańcom DPS w Karolinowie życzymy wszystkiego dobrego, dużo zdrowia i radości!

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.