Policjanci zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków akcyzy

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego pułtuskiej komendy zabezpieczyli nielegalny tytoń. Do sprawy zatrzymany został mieszkaniec Pułtuska, który odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego. Grozi mu kara wysokiej grzywny i do 3 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (18.12.) policjanci wydziału kryminalnego pułtuskiej komendy, zajmujący się na co dzień przestępczością gospodarczą, ustalili, że mieszkaniec Pułtuska może posiadać wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Podejrzenia funkcjonariuszy były słuszne, potwierdziły to wyniki przeszukania wytypowanego mieszkania. Wewnątrz policjanci ujawnili kartony papierosy różnych marek.

Pamiętajmy, że każdy, kto decyduje się na nabycie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie lub przenoszenie wyrobów akcyzowych, nieposiadających znaków akcyzy, popełnia przestępstwo lub wykroczenie skarbowe. Grozi za to kara grzywny lub nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat. O wysokości kary każdorazowo decyduje sąd.

kom. Milena Kopczyńska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.