Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Sochaczewie zaprasza na przejażdżkę

W sezonie turystycznym trwającym od kwietnia do października Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie organizuje przejazdy zabytkowym pociągiem Retro do Puszczy Kampinoskiej po szlaku o szerokości 75 cm. Wagony pasażerskie typu 1Aw prowadzone są przez polski parowóz Px29-1704 lub lokomotywę spalinową Lxd2-342 z zawrotną prędkością 15 kilometrów na godzinę.

Przystanek pierwszy – skansen
Wycieczka zaczyna się od zwiedzania z przewodnikiem muzealnego skansenu, podczas którego goście zapoznają się z najliczniejszym zbiorem zabytkowego taboru wąskotorowego w Polsce i dziejami sochaczewskiej kolei wąskotorowej. O 10:30 pociąg z charakterystycznym gwizdem rusza przez Sochaczew w stronę Wilcza Tułowskiego. Przemierzając przez 9 kilometrów miasto, a następnie przez kolejne 9 kilometrów malownicze pola i lasy ziemi sochaczewskiej, zabytkowy skład dociera na skraj Puszczy Kampinoskiej, gdzie przewodnik zabiera turystów na spacer po Kampinoskim Parku Narodowym. W tym czasie drużyna konduktorska wykonuje manewry, podczas których pociąg zmienia kierunek jazdy.

Odpoczynek na łonie natury
Po spacerze leśnymi ścieżkami o 12:25 pociąg zabiera pasażerów do stacji Tułowice, gdzie znajduje się kolejna atrakcja na trasie – Osada Puszczańska nad kanałem Łasica. Na starannie zagospodarowanej polanie, gdzie można wypocząć na łonie natury, organizowane są grill i ognisko. Częstokroć na tułowickiej polanie na uczestników czekają dodatkowe atrakcje – zajęcia edukacyjne czy gry i zabawy dla najmłodszych.

Atmosfera jest wyśmienita i niespełna dwie godziny mijają niezwykle szybko. O 14:14 zabytkowy skład odjeżdża do Sochaczewa. Aż szkoda wracać… Na szczęście pociąg Retro kursuje przez całe pół roku!

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.