Myślała, że pomaga koleżance. Została oszukana na 30 tysięcy

Blisko 30 tysięcy złotych straciła kobieta, która myślała, że wspiera finansowo koleżankę i biorą udział w konkursie. Prośbę o kody mobilnej płatności otrzymała na internetowym komunikatorze. Jak się później okazało, ktoś podszył się pod jej znajomą.

Radomscy policjanci w ostatnich dniach otrzymali informacje o oszustwie internetowym. Z relacji zgłaszającej wynika, że na komunikatorze internetowym otrzymała od koleżanki wiadomość z prośbą o przekazanie kodów mobilnej płatności. Miała wziąć udział w konkursie organizowanym przez sieć sklepów. Jak się okazało to oszust podszył się pod znajomą zgłaszającej i prosił o przesłanie kodów do szybkich płatności. W ten sposób z konta kobiety zniknęło blisko 30 tysięcy złotych.

Apelujemy o ostrożność w przypadku otrzymywania tego typu wiadomości. Zanim zdecydujemy się na przekazanie pieniędzy skontaktujmy się z tą osobą i ustalmy, czy faktycznie potrzebuje naszej pomocy. Wykonanie połączenia zajmie chwilę, a dzięki temu zyskamy pewność, że nasz znajomy rzeczywiście jest w potrzebie i to właśnie jemu, a nie oszustowi przekazujemy pieniądze.

Autor: Justyna Jaśkiewicz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.