Na Narwi będzie nowy most

Podpisano umowę na wykonanie projektu mostu na Narwi między gminami Rzewnie i Rząśnik (pow. makowski). Prace budowlane mają ruszyć w 2023 r.

Podpisanie umowy na wykonanie projektu rozpocznie kolejną, drugą fazę realizacji inwestycji, która ma być ukończona w ciągu 4 lat. W spotkaniu udział wzięli marszałek Adam Struzik i radny województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak.

W sierpniu 2020 r. przedstawiciele władz Mazowsza oraz lokalnych samorządów podpisali list intencyjny w sprawie budowy mostu na rzece Narew między gminami Rzewnie i Rząśnik. Pierwszy etap inwestycji obejmował sporządzenie koncepcji przebiegu dojazdów i warianty przedsięwzięcia, a także sporządzenie dokumentacji środowiskowej i uzyskanie prawomocnej decyzji środowiskowej.

Druga faza realizacji budowy mostu to przede wszystkim opracowanie dokumentacji projektowej z uzyskaniem decyzji ZRID. Warszawska firma YLE Inżynierowie sp z o.o., z którą została podpisana umowa rozpocznie opracowywanie projektu wraz z ustaleniem szczegółowego przebiegu mostu, wykonaniem prac geodezyjnych, szczegółowych kosztorysów i z uzyskaniem decyzji na realizację inwestycji. Koszt dokumentacji wyniesie ponad 920 tys. zł. Gmina Rzewnie wraz z samorządami powiatów makowskiego i wyszkowskiego oraz gminą Rząśnik będzie ubiegać się o częściowe dofinansowanie kosztów wykonania dokumentacji projektowej z budżetu województwa mazowieckiego.

Trzecim etapem przedsięwzięcia będą roboty budowlane, które planowane są na lata 2023–2026. Realizacja inwestycji przewidywana jest z udziałem środków unijnych. Nowy most usprawni dojazd do miejscowości po obu stronach rzeki i zwiększy atrakcyjność inwestycyjną terenów powiatów makowskiego i wyszkowskiego.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.