Znaleziono martwe łosie

Znaleziono dwa martwe łosie na terenie gminie Rzewnie. Wstępne ustalenia wskazują, że zwierzęta nie padły z przyczyn naturalnych. Świadczą o tym przede wszystkim widoczne rany postrzałowe. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

W ostatnich dniach makowska policja otrzymała dwa zgłoszenia od mieszańców gminy Rzewnie o znalezionych martwych łosiach w miejscowości Małki i Drozdowo. Wstępne ustalenia wskazują, że zwierzęta nie padły z przyczyn naturalnych. Prawdopodobnie przyczyną ich śmierci była widoczna rana postrzałowa.

Na miejscu odnalezienia zwierząt policjanci zabezpieczyli ślady, które posłużą do określenia przyczyn i okoliczności w jakich zginęły łosie. Czynności w sprawie prowadzone są w kierunku kłusownictwa.

Przypominamy! Łosie są objęte ochroną gatunkową, zgodnie z ustawą o ochronie przyrody. Zabijanie tej zwierzyny jest całkowicie zabronione i może być karane zgodnie z przepisami prawa. Za to przestępstwo zgodnie z prawem łowieckim przewidywana jest kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Monika Winnik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.