piątek, 14 maja 2021

Na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało jak zawekowane przetwory

Ursynowscy policjanci zatrzymali podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze ustalili operacyjnie, że 25-letni mieszkaniec jednego z ursynowskich osiedli może

Ursynowscy policjanci zatrzymali podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Funkcjonariusze ustalili operacyjnie, że 25-letni mieszkaniec jednego z ursynowskich osiedli może mieć w swoich prywatnych zasobach środki psychoaktywne. Podczas wizyty w mieszkanku zastali dwóch mężczyzn i dwie kobiety oraz unoszący się zapach charakterystyczny dla marihuany. Wewnątrz, w szufladzie komody ujawnili zawekowane narkotyki. W 14 słoikach znajdowała się marihuana, amfetamina, haszysz, mefedron i tabletki 43 tabletki. Łącznie około pól kilograma środków psychoaktywnych. Teraz ich właścicielowi grozi kara do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w wyniku pracy operacyjnej wpadli na trop 25-letniego ursynowianina, który miał być w posiadaniu znacznej ilości narkotyków. Było też podejrzenie, że mężczyzna może chcieć je sprzedać. Kryminalni wiedzieli, że może on je przechowywać w mieszkaniu. Postanowili więc złożyć mu wizytę. W czasie obserwacji budynku zaważyli innego, wychodzącego stamtąd mężczyznę. Wylegitymowany 31-latek swoim zachowaniem zdradzał zdenerwowanie, z którego wynikało, że może coś mieć na sumieniu. Wspólnie z nim kryminalni weszli do lokalu mieszkalnego, gdzie były jeszcze dwie kobiety. Wewnątrz wyczuwalna była woń charakterystyczna dla marihuany. Kiedy funkcjonariusze wyjaśniali powód swojej wizyty do środka wszedł 25-latek będący w ich zainteresowaniu. Jego również powiadomili o celu przybycia.

W tracie przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli zawiniątko z nielegalnym suszem leżące na kominku oraz 14 różnej wielkości słoików do robienia weków, w których znajdowały się marihuana, haszysz, mefedron, amfetamina i tabletki ekstazy w różnych kolorach. Słoiki wyglądające na przetwory, trzymane były w szufladzie komody. Ponadto kryminalni zabezpieczyli kilka tysięcy złotych w walucie polskiej, australijskiej, amerykańskiej, arabskiej i nawet chińskiej.

Domownicy obecni podczas przeszukania nie potrafili wyjaśnić, kto jest właścicielem środków psychoaktywnych. Wobec powyższego wszyscy trafili do policyjnych. W toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili, że posiadaczem narkotyków był ustalony pierwotnie 25-latek. Dwie kobiety i mężczyzna zostali przesłuchani w charakterze świadków i zwolnieni do domów. Podejrzany mężczyzna postał w dyspozycji policjantów i prokuratora. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychoaktywnych, za co może zostać skazany nawet na 10 lat więzienia. Policjanci i prokurator złożyli wnioski o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu.

podkom. Robert Koniuszy


Nasi partnerzy