czwartek, 20 stycznia 2022

Naczelnik otwockiej drogówki zatrzymał pijanego kierowcę

Naczelnik otwockiej drogówki nadkom. Jakub Komorowski, w miejscowości Józefów, jadąc do służby, zatrzymał 42-letniego kierowcę osobowego opla, który swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyznę, który jak się okazało miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, przekazał w ręce policjantów pełniących służbę w tym rejonie. Ponadto tego samego dnia, funkcjonariusze z jego wydziału zatrzymali jeszcze trzech nieodpowiedzialnych kierowców, jeden z nich kierował po alkoholu, dwóch zaś było po zażyciu narkotyków. W miniony weekend policjanci wyeliminowali z dróg powiatu kolejnych czterech nietrzeźwych kierujących.

Policjantem jest się zawsze, nawet w czasie wolnym od służby. Swoją postawą po raz kolejny udowodnił to Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Otwocku nadkom. Jakub Komorowski.

W zeszły czwartek funkcjonariusz jechał z domu do miejsca pełnienia służby w Otwocku. W Józefowie, na ulicy Nadwiślańskiej, zauważył osobowego opla, którego kierujący na przemian przyśpieszał i zwalniał. Technika jazdy wzbudziła u niego podejrzenie, że kierujący może być pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Policjant mając na uwadze bezpieczeństwo innych użytkowników drogi natychmiast ruszył za nim. Kilkaset metrów dalej ostatecznie zablokował opla i zatrzymał kierującego nim mężczyznę.

Wezwany przez niego na miejsce patrol z drogówki sprawdził stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że 42-letni obywatel Ukrainy prowadził samochód mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Podróż zakończył w policyjnej celi.

Tego samego dnia swoją czujnością nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym wykazali się również policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy udaremnili dalszą jazdę, aż trzem nieodpowiedzialnym kierowcom.

Pierwszy z nich, na ulicy Kołłątaja w Otwocku prowadził osobowego citroena w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że 51-latek miał promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna na miejscu stracił swoje prawo jazdy.

Natomiast dwóch kolejnych odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających. Obaj „wpadli” w Otwocku. Był to 30-latek podróżujący bmw ulicą Żeromskiego i 34-latek jadący audi na ulicy Majowej. Ponadto funkcjonariusze przy 34-latku znaleźli amfetaminę i marihuanę. Obaj trafili do policyjnych cel.

W weekend policjanci z otwockiej drogówki również aktywnie przeprowadzili kontrole, w trakcie których ujawnili kolejnych czterech amatorów jazdy na „podwójnym gazie”. W piątek, w Dziecinowie zatrzymali 60-latka, który kierował pociągiem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Tego samego dnia, na ulicy Lubelskiej w Wiązownie „wpadł” też 45-latek, który kierował mercedesem mając ponad 2 promile. W sobotę, na ulicy Jana Pawła II mundurowi skontrolowali toyotę. Jak się okazało kierujący nią mężczyzna miał w wydychanym powietrzu ok. 1,5 promila alkoholu, zaś w niedzielę, na ulicy Nadwiślańskiej w Józefowie funkcjonariusze złapali jeszcze jednego pijanego kierowcę. 56-latek prowadził pojazd mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że nietrzeźwi użytkownicy dróg stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Niejednokrotnie mundurowi eliminując z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców ratują tym życie i zdrowie innych. Apelujemy o rozwagę kierowców i przestrzeganie obowiązujących przepisów.

mł. asp. Paulina Harabin


Zobacz również