Naczelnik prewencji w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja na gorącym uczynku

Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Otwocku w czasie wolnym zatrzymał złodzieja, który ukradł towar za ponad 1400 złotych. Funkcjonariusz udowodnił, że policjantem jest się przez całą dobę.

Podkom Paweł Smoliński podczas wizyty w jednym ze sklepów na terenie powiatu otwockiego w czasie wolnym od służby zauważył mężczyznę, który zachowywał się nienaturalnie. Policyjny instynkt podpowiedział, by obserwować mężczyznę, a samemu pozostać niezauważonym. Już po chwili mężczyzna wybiegł za linię kas wraz z towarem wartym ponad 1400 złotych. Złodziej był pewien, że pozostanie bezkarny, jednak czekał już na niego funkcjonariusz. Policjant zareagował błyskawicznie i przyprowadził złodzieja z powrotem do sklepu wraz z skradzionym towarem.

24- letni mieszkaniec Otwocka będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży. Przypominamy! Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

sierż. szt. Patryk Domarecki

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.