Miał być kulig a doszło do wypadku

Zimowa aura sprzyja różnym aktywnościom na świeżym powietrzu, a ilość śniegu i lodu zachęca do wyciągnięcia sanek, nart, czy łyżew… ale czy na pewno jesteś odpowiednio przygotowany do ich użycia? Policjanci przestrzegają przed kuligami gdzie sanie dołączone są do pojazdu lub ciągnika.

Takie zdarzenie miało miejsce w niedziele (21.01) na terenie powiatu sokołowskiego. Do ciągnika rolniczego zostały doczepione sanie. Pojazdem kierował 34-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego, natomiast na saniach znajdowały się dwie osoby dorosłe i troje dzieci. W pewnym momencie sanie najechały na powstały z lodu garb na drodze, po czym przewróciły się wraz z uczestnikami. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznała 38-latka, która została przetransportowana do szpitala. Kierujący był trzeźwy.

Zwracamy się o szczególną ostrożność i odpowiedzialność w trakcie organizacji zimowych form atrakcji i wypoczynku. Ciągnięcie sanek na drodze publicznej grozi nie tylko niebezpieczeństwem dla uczestników, lecz również mandatem dla organizatora takiego kuligu.

Wedle obowiązujących przepisów dozwoloną formą kuligu jest ten z wykorzystaniem zaprzęgu. Przepisy reguluje Ustawa prawo o ruchu drogowym, a dokładniej art. 34 oraz art. 60 ust. 2 pkt 4. Zimowe atrakcje mogą zmienić się w poważne zagrożenie dla uczestników takiego kuligu.

st. sierż. Aleksandra Borowska/KPP w Sokołowie Podl.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.