Najlepszy dzielnicowy na Mazowszu jest z Mławy

Zwycięzcą tegorocznych eliminacji wojewódzkich do XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych – Dzielnicowy Roku okazał się mł. asp. Krzysztof Grędziński z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. W czasie zawodów wyłoniono także najlepszego kierownika rewiru dzielnicowych. Okazał się nim st. asp. Damian Papierowski z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w dniach 30-31 sierpnia dzielnicowi, którzy zwyciężyli w eliminacjach na szczeblu komend miejskich i powiatowych Mazowsza, a także kierownicy rewiru dzielnicowych przystąpili do rywalizacji o tytuł, odpowiednio – najlepszego dzielnicowego i najlepszego kierownika dzielnicowych w KWP zs. w Radomiu.

W konkursie na szczeblu wojewódzkim, startujący w nim dzielnicowi rywalizowali m.in. podczas testu z wiedzy policyjnej, strzelaniu i symulacji przyjęcia interesanta. Zadania te wymagały wykazania się przez dzielnicowych znajomością prewencji, prawa oraz psychologii. Oceniane były umiejętności dzielnicowych w zakresie: komunikacji werbalnej i niewerbalnej, tworzenia atmosfery życzliwości i pomocy obywatelom, radzenia sobie w sytuacjach trudnych, analizowania i wyciągania wniosków, wskazywania możliwych do zastosowania rozwiązań zgodnych z obowiązującymi przepisami prawa i normami współżycia społecznego, propagowania metod i sposobów unikania zagrożeń. W zawodach kierowników dzielnicowych uczestnicy rozwiązywali test z wiedzy zawodowej.

Rywalizacja podczas zawodów przebiegała na bardzo wysokim poziomie, a najlepszymi dzielnicowymi okazali się: mł. asp. Krzysztof Grędziński z Komendy Powiatowej Policji w Mławie, sierż. Ewelina Piwowar z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim i st. asp. Sławomir Rulak z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Z kolei najlepszymi kierownikami dzielnicowych okazali się: st. asp. szt. Damian Papierowski z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, asp. szt. Jarosław Pietrzak z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu i asp. Szt. Kornelia Suchodolska – Krysińska z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Dzielnicowi, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca oraz najlepszy kierownik dzielnicowych będą reprezentować teraz garnizon mazowiecki podczas zawodów ogólnopolskich, które odbędą się w Szkole Policji w Katowicach w dniach 17-20 października.

Policjantom biorącym udział w zawodach pogratulował i wręczył pamiątkowe dyplomy oraz puchary I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu insp. Jakub Gorczyński i Naczelnik Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu mł. insp. Agnieszka Guza.

Składamy serdeczne podziękowania funkcjonariuszom, pracownikom i kierownictwu Centrum Szkolenia Policji w Legionowie za współpracę i udostępnienie obiektów, celem przeprowadzenia eliminacji wojewódzkich. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a za naszych zwycięzców trzymamy kciuki podczas finału krajowego zawodów.

Autor: podinsp. Wojciech Madej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.