Lotnisko Chopina od początku roku w czołówce najbardziej punktualnych portów w Europie

Lotnisko Chopina po raz kolejny uplasowało się w pierwszej dziesiątce w rankingu punktualności portów lotniczych opublikowanym przez Eurocontrol. Według najnowszego raportu organizacji warszawskie lotnisko zajęło wysokie, ósme miejsce. Stołeczny port w lipcu i sierpniu odnotował wzmożony ruch pasażerski, łącznie odprawiono blisko 3,9 mln podróżnych.

Według opublikowanego wczoraj rankingu Europejskiej Organizacji ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej (Eurocontrol) Lotnisko Chopina po raz kolejny znalazło się w czołówce najpunktualniejszych europejskich lotnisk. Stołeczne lotnisko wyprzedziło m.in. niemieckie porty w Berlinie i Monachium oraz takie huby jak London Heathrow czy lotnisko Schiphol w Amsterdamie.

Sukces ten udało nam się osiągnąć mimo olbrzymiego ruchu pasażerskiego, jaki odnotowaliśmy w sezonie wakacyjnym. W okresie od lipca do końca sierpnia Lotnisko Chopina odprawiło blisko 3,9 mln pasażerów. Historyczny rekord padł 11 sierpnia, kiedy to w ciągu doby nasz port obsłużył aż 67.968 osób. Tak dobre wyniki to efekt zaangażowania wszystkich służb operujących na Lotnisku Chopina. – powiedział Stanisław Wojtera, prezes PPL S.A.

W sierpniu Lotnisko Chopina wprowadziło nowe udogodnienia dla podróżnych. Do dyspozycji pasażerów oddano urządzenie Paczkomat® oraz kapsuły do spania. Paczkomat® znajduje się w przejściu Fast Track, w strefie kontroli bagażu E. Jest to pierwsze takie rozwiązanie w Polsce i Europie. Usługa skierowana jest do osób, których przedmioty przewożone w bagażu podręcznym nie przeszły kontroli bezpieczeństwa. W takiej sytuacji podróżny może swój wartościowy przedmiot odesłać pod wybrany adres.

Cztery kapsuły do spania oraz dwa wysokiej jakości fotele z funkcją masażu znajdują są w strefie non-Schengen, w obszarze gate’ów autobusowych 1N-2N. Pasażerowie, którzy zmuszeni są spędzi noc na lotnisku, długo oczekują na przesiadkę, a czasami nie mogą opuścić terminalu i skorzystać z tradycyjnego noclegu w hotelu od teraz mogą odpocząć w wygodnej kapsule. Obecnie kapsuły do spania dostępne są w godzinach od 19:00 do 7:00.

Nowością na warszawskim lotnisku jest także otwarta w ubiegły poniedziałek apteka, która znajduje się w strefie ogólnodostępnej, na poziomie przylotów, wyjście 2 poniżej stanowisk odprawy PLL LOT. Apteka jest czynna przez 7 dni w tygodniu, od 8.00 –20.00

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.