sobota, 27 listopada 2021

Najpierw operacyjne ustalenia, potem zatrzymanie podejrzanego o dwie kradzieże z włamaniem

Policjanci pionu operacyjnego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu na podstawie przeprowadzonych ustaleń, sprawdzeń i dokonanych obserwacji z samego rana zatrzymali podejrzanego o dwie kradzieże z włamaniem, do samochodu i piwnicy. Łupem sprawcy padły 2 rowery, telefon i gotówka. Mężczyzna usłyszał już 2 zarzuty.

Funkcjonariusze prowadzący czynności operacyjne w wydziale do walki z przestępczością przeciwko mieniu na bieżąco analizują wpływające zgłoszenia i dokonują ustaleń. W ten sposób typują podejrzanych, a następnie ich zatrzymują. Policjanci posiadają szeroką wiedzę na temat środowiska przestępczego, cały czas pozyskują kolejne informacje, które systematycznie weryfikują.

Na podstawie własnych wnikliwych ustaleń oraz przeprowadzonych sprawdzeń i obserwacji, kilka dni temu z samego rana funkcjonariusze zatrzymali 35-latka, który w marcu i czerwcu najprawdopodobniej dopuścił się dwóch kradzieży z włamaniem. Z samochodu, w którym wybił szybę ukradł telefon i pieniądze, natomiast z piwnicy wyprowadził dwa rowery. Mężczyzna od dłuższego czasu ukrywał się przed Policją, bo jak sam stwierdził, dobrze wie, że jest złodziejem i funkcjonariusze mogą chcieć go zatrzymać.

Zabezpieczony materiał dowodowy stał się podstawą do przedstawienia zatrzymanemu dwóch zarzutów kradzieży z włamaniem, za te przestęstwa 35-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Joanna Węgrzyniak


Zobacz również