Najpierw wspólnie pili, później pobili i okradli kompana

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi 32 i 23-latkowi niezwłocznie zatrzymanym przez otwockich i karczewskich policjantów. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że obaj mężczyźni w Kołbieli najpierw wspólnie kupowali i pili alkohol ze swoim znajomym, później na jednej z ulic go pobili i okradli. Ponadto, chwilę po tym zdarzeniu do Posterunku Policji w Kołbieli zgłosiła się kobieta, która zawiadomiła o znęcaniu się nad nią i jej matką przez jej konkubenta – ustalonego w sprawie rozboju 32-latka. Prokurator przedstawił już obu zatrzymanym zarzuty i zawnioskował o ich tymczasowy areszt. Sąd aresztował obu mężczyzn.

Do zdarzenia doszło w zeszły wtorek w Kołbieli. Około godz. 4.50 oficer dyżurny otwockiej komendy został powiadomiony, że w okolicy stacji paliw znajduje się pobity mężczyzna.

We wskazane miejsce natychmiast udali się policjanci z grupy patrolowo-interwencyjnej, którzy potwierdzili zgłoszenie. W rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że wraz z dwoma kolegami spożywał alkohol, który wspólnie kupili na stacji benzynowej. W pewnym momencie, gdy nie chciał dać pieniędzy na kolejny alkohol, jego „kumple” zaczęli go kopać i uderzać pięściami po całym ciele. Kiedy na skutek tych ciosów upadł na ziemię, napastnicy zabrali mu pieniądze w kwocie 170 złotych, które miał ukryte w skarpetce, po czym uciekli z miejsca. Obecna na miejscu załoga pogotowia ratunkowego zabrała pokrzywdzonego do szpitala, natomiast funkcjonariusze niezwłocznie sprawdzili okoliczny teren za wskazanymi sprawcami rozboju. W trakcie czynności zatrzymali 23-latka, który był nietrzeźwy – miał ponad 1,5 promila.

Ponadto chwilę po zdarzeniu do Posterunku Policji w Kołbieli zgłosiła się z kobieta, która złożyła zawiadomienie o znęcaniu. Z jej relacji wynikało, że jej konkubent od ponad roku stosował wobec niej różne formy przemocy zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Na dodatek od września 2022 roku mężczyzna często będący pod wpływem alkoholu zaczął znęcać się również nad jej matką. Dopiero teraz, gdy ponownie została uderzona przez partnera zdecydowała się na złożenie zawiadomienia.

Wskazanym jako sprawca znęcania był 32-latek, szukany właśnie przez policjantów również w sprawie rozboju. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez karczewskich policjantów następnego dnia w Gadce. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Otwocku przedstawił już obu podejrzanym mężczyznom zarzuty dotyczące rozboju, 32-latkowi także zarzuty znęcania nad konkubiną i jej matką. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Otwocku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec obu mężczyzn.

Rozbój jest przestępstwem zagrożonym karą do 12 lat pozbawienia wolności. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.