Kolejne kontrole przewozu osób

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Warszawie we współdziałaniu ze stołecznymi policjantami po raz kolejny prowadzili działania w ramach wspólnej akcji ukierunkowanej na kierowców świadczących usługi przewozu osób.

W wyniku podjętych działań przez funkcjonariuszy z Zespołu ds. Działań Kontrolnych i Weryfikacyjnych z Placówki Straży Granicznej w Warszawie skontrolowano 8 cudzoziemców, obywatela Uzbekistanu, Pakistanu, Białorusi oraz 5 obywateli Gruzji. W wyniku kontroli zatrzymano 40-letniego Uzbeka, który do kontroli okazał podrobione prawo jazdy otrzymane jak oświadczył od kolegi. Mężczyzna do Polski przyjechał legalnie w marcu ubiegłego roku przekraczając granicę na przejściu granicznym Korczowa-Krakowiec w związku z ewakuacją ludności z terenu państwa objętego wojną.

Zatrzymany został również 45-letni obywatel Gruzji. W ramach czynności kontrolno-weryfikacyjnych ustalono, że podczas wcześniejszego pobytu w Polsce mężczyzna posługiwał się innymi danymi. Jak się okazało Gruzin zmienił swoje dane personalne przyjmując nazwisko po żonie. Mężczyzna poszukiwany był w Polsce przez Sąd Rejonowy Warszawa Żoliborz w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.