Narada w BBN i konsultacje z sojusznikami. W środę posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał o aktualnej sytuacji z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem, Prezydentem USA Joe Bidenem. Rozmawia też z Prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Po wieczornej naradzie w BBN Szef BBN Jacek Siewiera poinformował, że Prezydent Andrzej Duda zakończył przed chwilą rozmowę z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. – Weryfikujemy przesłanki wykorzystania artykułu 4. NATO czyli konsultacji wszystkich członków Sojuszu dotyczących właściwej odpowiedzi – powiedział Szef Biura po naradzie.

Jesteśmy w bardzo intensywnym kontakcie z sojusznikami, z kluczowymi sojusznikami. Spodziewamy się rozmowy ze stroną amerykańską. Jestem w stałym kontakcie z Doradcą ds. Bezpieczeństwa Jakiem Sullivanem, mieliśmy dzisiaj kilka rozmów na temat bieżącej sytuacji. Każdy komunikat wymaga dużej ostrożności – przekazał minister Siewiera.

Prezydent Andrzej Duda zdecydował o zwołaniu w środę na godz. 12.00 Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Zgodnie z art. 135 Konstytucji Rada Bezpieczeństwa Narodowego jest organem doradczym Prezydenta Rzeczypospolitej w zakresie wewnętrznego i zewnętrznego bezpieczeństwa Państwa.

W jej skład wchodzą marszałkowie Sejmu i Senatu, premier, szefowie MON, MSWiA i MSZ, koordynator służb specjalnych, szefowie ugrupowań politycznych reprezentowanych w parlamencie lub przewodniczący ich klubów i kół, szef Kancelarii Prezydenta i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, który jest sekretarzem Rady. Prezydent może zapraszać do udziału w pracach Rady również inne osoby, jeśli uzna to za wskazane.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.