piątek, 09 grudnia 2022

Narodziny tygrysiątek w płockim ZOO

Sensacyjne wieści z płockiego ZOO! Po raz pierwszy szczęśliwymi rodzicami została para płockich tygrysów 6-letnia Luna i 10-letni Cycero.

Pasiaste maluchy przyszły na świat z końcem kwietnia. Luna do tej pory skrzętnie ukrywała swoje dzieci przed oczami opiekunów i nie odstępowała ich na krok. Pierwsze tygodnie po narodzinach są niezwykle ważne w odchowie młodych, więc musieliśmy zapewnić im spokój i cierpliwie poczekać, aż matka pozwoli zbliżyć się do swoich dzieci. Dziś możemy się już nimi pochwalić, ponieważ Luna zaczęła wyprowadzać młode na zewnątrz – informuje płocki ogród zoologiczny.

Tygrysiątka przeszły pierwszą wizytę lekarską, podczas której oprócz profilaktycznych zabiegów i szczepień, została określona ich płeć. Okazało się, że urodziła się parka tygrysiątek, którym teraz trzeba będzie nadać imiona. Wkrótce ogłoszony zostanie konkurs na najpiękniejsze imiona dla kociąt.

Ten podgatunek tygrysa znajduje się na granicy wyginięcia i objęty jest Europejskim Programem Hodowli Gatunków Zagrożonych Wyginięciem EEP.
W ciągu ostatnich 12 miesięcy w Europie urodziły się jedynie 23 tygrysy syberyjskie w 7 ogrodach zoologicznych, a to w Płockim ZOO jest jedynym rozmnożeniem tego podgatunku w Polsce w ciągu minionego roku.


Zobacz również