wtorek, 13 kwietnia 2021

Newag wyprodukuje 21 nowych pojazdów dla SKM

Newag wyprodukuje 21 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych dla warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej. W przeprowadzonym postępowaniu przetargowym firma z Małopolski złożyła ofertę na kwotę 667.924.686 zł brutto za dostawę pojazdów wraz 7-letnim utrzymaniem oraz przeszkoleniem pracowników SKM w zakresie ich obsługi.

– Dzisiaj możemy potwierdzić oficjalnie, że nowe pojazdy dla warszawskiej SKM dostarczy polska spółka Newag. Producent z Nowego Sącza spełnił wszystkie wymagane procedury, zarówno w zakresie parametrów zamawianych pojazdów, jak i kwoty zamówienia – powiedział Alan Beroud, Prezes Zarządu SKM.

Spółka będzie miała za zadanie dostarczyć 15 pojazdów o długości od 85 do 95 metrów oraz 6 – o długości od 70 do 77 metrów. Nowe elektryczne zespoły trakcyjne w barwach Szybkiej Kolei Miejskiej będą klimatyzowane i w pełni dostosowane do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Ponadto, na pokładzie każdego z nich znajdzie się monitoring, nowoczesny system informacji pasażerskiej, kasowniki, automaty biletowe, hotspot Wi-Fi, ładowarki USB oraz defibrylator AED.Wszystkie pojazdy powinny dotrzeć do Warszawy nie później, niż do 30 Listopada 2022 r.


Nasi partnerzy