Nic nie umknie uwadze Straży Granicznej

16 października funkcjonariusze z Zespołu ds. Działań Kontrolnych i Weryfikacyjnych z Placówki Straży Granicznej w Warszawie ujawnili obywatela Turkmenistanu, który podczas kontroli posłużył się sfałszowanym turkmeńskim prawem jazdy.

Do zdarzenia doszło podczas standardowej kontroli legalności pobytu przeprowadzonej wobec cudzoziemców na terenie jednego z warszawskich hosteli. Kontrolą objęto kilka osób, między innymi 34-letniego mężczyznę – obywatela Turkmenistanu, który według przedstawionych dokumentów, jak i sprawdzeń w systemach SG przebywał w Polsce legalnie. Jednak w trakcie kontroli – z uwagi na charakter pobytu cudzoziemca w naszym kraju (zatrudniony w charakterze mechanika samochodowego) mężczyzna dodatkowo okazał funkcjonariuszom turkmeńskie prawo jazdy. Po wstępnej analizie dokumentu, okazało się, że wykonanie prawa jazdy odbiega od przyjętych we wzorze standardów drukarskich, innymi słowy zostało sfałszowane poprzez podrobienie na wzór oryginalnego.

Cudzoziemiec został zatrzymany za naruszenie art. 244 § 1 kodeksu postępowania karnego. Wobec niego wszczęto postępowanie przygotowawcze o czyn z art. 270 § 1 kk. tj. użycia w trakcie kontroli legalności pobytu przed funkcjonariuszem Straży Granicznej jako swojego autentycznego, podrobionego na wzór oryginalnego dokumentu w postaci turkmeńskiego prawa jazdy. Mężczyzna przyznał się jedynie w części do zarzucanego mu czynu, odmówił składania wyjaśnień.

Po zakończonych czynnościach został zwolniony.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.