Szpitale w Mławie i Żurominie z nowym sprzętem

Dwa nowe ambulanse oraz specjalistyczna aparatura medyczna trafiły do szpitali w Mławie i Żurominie. Wartość przekazywanych pojazdów i sprzętu zakupionych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach unijnego projektu covidowego to w sumie ponad 10,6 mln zł.

W spotkaniu wziął udział marszałek Adam Struzik oraz radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski.

Do obu szpitali trafiły nowoczesne karetki
Karetki zakupione dla Szpitala Powiatowego w Żurominie oraz Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mławie to ambulanse typu C marki Ford Transit o wartości blisko 580 tys. zł każda. Wyposażone są m.in. defibrylator, krzesło kardiologiczne, respirator, ssak, pompę infuzyjną, deskę pediatryczną, deskę ortopedyczną oraz nosze podbierakowe.

Aparatura medyczna i środki ochrony osobistej
Oprócz ambulansów oba szpitale otrzymały także sprzęt i aparaturę medyczną oraz środki ochrony osobistej. Szpital powiatowy w Żurominie dostanie też tor wizyjny, aparat do znieczulenia, pompy infuzyjne, aparaty USG, tomograf komputerowy, aparat RTG mobilny, a także aparaty do wentylacji wysokoprzepływowej, defibrylatory, urządzenia do kompresji klatki piersiowej oraz ssaki medyczne. Wartość przekazanego sprzętu wraz z karetką to ponad 4,7 mln zł.

Z kolei szpital w Mławie zostanie doposażony w ramach unijnego projektu w aparat USG, tomograf komputerowy 64-rzędowy wraz z adaptacją pomieszczeń, aparaty RTG, aparat do wentylacji wysokoprzepływowej, defibrylatory, ssaki medyczne, pulsoksymetry oraz aparaty do mierzenia ciśnienia. Wartość przekazanego sprzętu wraz z karetką to blisko 5,9 mln zł.

O projekcie covidowym
Dzięki unijnemu projektowi covidowemu realizowanemu przez Samorząd Województwa Mazowieckiego do tej pory sfinansowano m.in. zakup 91 karetek, aparatury medycznej, wyposażenia, środków ochrony indywidualnej oraz wykonanie robót budowlanych w placówkach medycznych. W projekcie uczestniczy 71 podmiotów leczniczych oraz 5 stacji pogotowia ratunkowego.

Pełna nazwa projektu brzmi: „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego”. Całkowita wartość projektu wynosi 480 mln zł, z czego 415 mln zł to środki europejskie, blisko 50 mln zł, to wkład własny województwa mazowieckiego, a 15 mln zł pochodzi z budżetu państwa. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.