czwartek, 13 maja 2021

Nie stawili się do pracy więc cofnięto im wizy

Odmową wjazdu na terytorium Polski oraz unieważnieniem wiz zakończyła się podróż dwóch obywateli Nepalu, którzy mieli pracować w Szczecinie.

Po przylocie z Doha dwóch obywateli Nepalu zgłosiło się do oprawy granicznej na warszawskim Lotnisku Chopina. Po wstępnej kontroli zostali przekazani funkcjonariuszom SG tzw. drugiej linii w celu dalszych sprawdzeń. Obaj mężczyźni oświadczyli, że przyjechali do pracy w jednym z przedsiębiorstw na terenie woj. zachodnio-pomorskiego. Aby zweryfikować te informacje funkcjonariusze PSG Warszawa-Okęcie skontaktowali się z firmą, w której mieli pracować cudzoziemcy. Jak się okazało cudzoziemcy nie stawili się do pracy w umówionym terminie i w ostatnim czasie nie kontaktowali się z przyszłym pracodawcą. W związku z powyższym firma zdecydowała się zrezygnować z zatrudnienia mężczyzn. Ponadto zwróciła się do organu wystawiającego zezwolenia na pracę o unieważnienie ich.

W związku z powyższym warunki wjazdu i pobytu na terytorium Polski nie zostały spełnione. Cudzoziemcom odmówiono wjazdu do RP oraz cofnięto wizy. Mężczyźni tego samego dnia odlecieli do Doha.


Nasi partnerzy