wtorek, 20 kwietnia 2021

Nie wykonywał poleceń załogi – został ukarany mandatem

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie interweniowali wobec pasażera, który naruszył przepisy porządkowe na pokładzie samolotu lecącego z Oslo.

Po przylocie samolotu z Norwegii funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie otrzymali zgłoszenie, że na pokładzie znajduje się obywatel Polski, który nie wykonywał poleceń kapitana statku powietrznego oraz obsługi rejsu w kwestii zapięcia pasów bezpieczeństwa oraz zakazu używania telefonu komórkowego w trakcie lądowania. Poza tym mężczyzna w stosunku do personelu pokładowego używał słów powszechnie uważanych za obraźliwe.

W związku z tym do akcji zostali skierowani funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych, wyspecjalizowani w podejmowaniu interwencji na pokładzie samolotu. Po przybyciu funkcjonariuszy 36-latek uspokoił się i dobrowolnie opuścił statek powietrzny. Za swoje zachowanie zgodnie z art. 210 ust. 1 pkt. 9 Ustawy Prawo Lotnicze został ukarany mandatem karnym. W stosunku do pasażera nie zostały użyte środki przymusu bezpośredniego. Po zakończeniu czynności mężczyźnie umożliwiono kontynuowanie podróży.


Nasi partnerzy