Niebezpieczne zdarzenia z udziałem rowerzystów

W związku ze sprzyjającą pogodą, na drogach naszego miasta i powiatu, możemy zauważyć wzmożony ruch miłośników jednośladów. Niestety, policjanci odnotowują także zdarzenia drogowe z ich udziałem. W minionym tygodniu, na terenie Ciechanowa, doszło do dwóch poważnych kolizji, których przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa rowerzyście. Apelujemy o rozwagę i wzajemny szacunek na drodze.

Do pierwszego zdarzenia doszło w Ciechanowie na ul. Sławika. Jak ustalili policjanci, 75-letni kierowca mercedesa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 42- letniemu cykliście znajdującemu się przejeździe dla rowerzystów. Na szczęście skończyło się tylko na ogólnych potłuczeniach.

Do kolejnego potrącenia kierującej jednośladem doszło na Rondzie Żołnierzy Wyklętych. W tym przypadku również przyczyną zdarzenia drogowego było nieustąpienie pierwszeństwa. Kierujący skodą, 35-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego uderzył w rowerzystkę, która jechała po przejeździe dla rowerzystów. 46-letnia mieszkanka Ciechanowa nie odniosła poważniejszych obrażeń. Obaj kierowcy za spowodowanie kolizji drogowej zostali ukarani mandatem karnym.

Przypominamy, że rowerzyści należą do niechronionych uczestników ruchu drogowego. To właśnie ta grupa podczas kolizji czy wypadku narażona jest na dużo poważniejsze konsekwencje niż kierujący samochodami osłonięci karoserią pojazdu. Policjanci kolejny już raz przestrzegają i przypominają o zachowaniu zasad bezpieczeństwa na drogach.

Kierowco – ustąp pierwszeństwa rowerzyście na przejeździe dla rowerów. Rowerzysto – zanim wjedziesz na przejazd dla rowerów upewnij się, że kierujący samochodem zauważył cię i zdąży zatrzymać pojazd.

mł. asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.