Niebezpieczne zdarzenie z udziałem rowerzysty

Chwila nieuwagi i braku czujności wystarczą, aby zostać uczestnikiem niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Wczoraj przekonała się o tym kierująca seatem, która potrąciła cyklistę na oznakowanym przejeździe dla rowerów. Po raz kolejny prosimy o ostrożność na drogach, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych.

Do kolizji drogowej z udziałem cyklisty doszło wczoraj na Rondzie Solidarności w Ciechanowie. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 37-letnia kierująca seatem, która poruszała się ulicą Kasprzaka, potraciła rowerzystę znajdującego się na oznakowanym przejeździe dla rowerzystów. 62-letni cyklista został przewieziony do szpitala. Na szczęście nie doznał on poważniejszych obrażeń. Badanie stanu trzeźwości 62-latka wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Za popełnione wykroczenie ciechanowianin odpowie przed sądem. Kierująca seatem była trzeźwa. Za spowodowanie kolizji drogowej została ukarana mandatem karnym.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności. Kierowcy muszą zachować czujność i przewidywać zagrożenie, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów. To właśnie niechronieni uczestnicy ruchu drogowego podczas kolizji, czy wypadku narażeni są na znacznie poważniejsze konsekwencje niż kierujący samochodami.

Kierowco, ustąp pierwszeństwa rowerzyście na przejeździe dla rowerów. Rowerzysto, zanim wjedziesz na przejazd dla rowerów upewnij się, że kierujący samochodem zauważył cię i zdąży w odpowiednim momencie zatrzymać pojazd.

asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.