Niedostosowanie prędkości przyczyną niebezpiecznie wyglądającej kolizji

Pułtuscy policjanci pracowali przy zdarzeniu drogowym, w którym kierujący pojazdem ciężarowym nie dostosował prędkości do panujących warunków, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na szczęście kierowca nie odniósł poważnych obrażeń.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. 1 czerwca, po godz. 18, na drodze krajowej nr 61 doszło do zdarzenia drogowego, w którym 57-letni obywatel Estonii, kierując pojazdem ciężarowym, nie zapanował nad nim i na śliskiej nawierzchni jezdni zjechał na pobocze i uderzył w drzewo.

Mężczyzna był trzeźwy. Może mówić o wielkim szczęściu bo nie doznał poważnych obrażeń. Policjanci nałożyli na niego mandat karny.

Funkcjonariusze wciąż przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wykonywanie wszelkich manewrów – wyprzedzanie, wymijanie, wchodzenie w zakręt czy jazda w niesprzyjających warunkach, muszą być przemyślane i przeprowadzane w sposób bezpieczny. Starajmy się przewidywać zagrożenia.

Pamiętajmy, że zgodnie z Ustawą Prawo o Ruchu Drogowym kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.

kom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.