13-latek ukradł e-papierosy o wartości 2600 złotych

Młodzi ludzie nie są bezkarni. Muszą pamiętać, że im również grozi odpowiedzialność za popełnienie czynów zabronionych. Konsekwencji swojego zachowania nie uniknie 13-latek, który w jednym z ciechanowskich marketów ukradł 26 e-papierosów, o łącznej wartości ponad 2600 zł. Chłopak został ujęty przez pracownika ochrony. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

W minioną środę (29.05) kilka minut przed godz. 22 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujęciu nieletniego sprawcy kradzieży sklepowej. Do tego zdarzenia doszło na terenie jednego z ciechanowskich marketów. Ze sprawcą kradzieży czekał na policjantów pracownik ochrony, który zauważył, że nastolatek, wykorzystując nieobecność sprzedawcy stoiska handlowego, wskoczył za ladę i zaczął pakować łupy do plecaka. 13-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego ukradł 26 e-papierosów o łącznej wartości ponad 2600 zł. Towar został odzyskany, a sprawca kradzieży trafił do komendy policji, skąd odebrała go matka. Mundurowi sporządzili dokumentację, która została przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich.

Apelujemy do rodziców, aby rozmawiali z dziećmi o poszanowaniu cudzej własności i właściwych zasadach współżycia społecznego. Wiele spraw, które z pozoru – zwłaszcza dla młodego człowieka – wydają się błahe, trafiają na drogę sądową. Jest to istotne zwłaszcza teraz gdy przed zbliżającymi się wakacjami, kiedy dzieci będą miały więcej wolnego czasu.

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.