Nielegalna próba wjazdu

Dwaj cudzoziemcy próbowali nielegalnie wjechać do Polski przez lotnicze przejście graniczne na Lotnisku Chopina w Warszawie. Ich nieudana próba miała jeden wspólny mianownik – podrobione dokumenty.

33 – letni Gruzin zaopatrzył się w oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy, jako robotnik budowlany. Dokument okazał podczas kontroli granicznej wraz z gruzińskim paszportem. Niestety w przeciwieństwie do paszportu, który nie budził wątpliwości, co do oryginalności oświadczenie od razu zwróciło uwagę funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki Warszawa-Okęcie. Po wysłuchaniu zarzutów usiłowania nielegalnego przekroczenia graniczy państwowej RP przy użyciu podrobionego dokumentu mężczyzna odleciał do Gruzji.

27 – letni obywatel Sri Lanki postanowił spróbować wjechać do Polski z paszportem malezyjskim, w którym została wymieniona strona personalizacyjna. Cudzoziemiec podobnie jak jego poprzednik usłyszy zarzuty usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy i odleci do Dubaju gdzie rozpoczął swoją podróż do Polski.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.